Проблема гендерної проблематики й досі триває у сучасному суспільстві. Все частіше ми чуємо, що жінка не має рівних прав із чоловіком, феміністок як тільки не обговорюють і навіть анекдоти про білявок та брюнеток далеко не відійшли. Ми звикли вважати, що жінкам не прийнято вести свій бізнес та займати високі посади. Проте, є жінки, котрі в кар'єрі досягають більшого успіху, ніж чоловіки і це є цілком нормальним явищем. Зараз жінки можуть добре адаптуватися у будь-якій професії. Проте, навіть наша українська мова схиляється до складених стереотипів, оскільки більшість професіоналізмів переважно чоловічого роду наприклад: ми звикли говорити "Водій" а слово "Водійка" ми навіть не чуємо, більше того у деяких людей навіть виникають сумніви чи є в українській мові слово "Водійка" така ж ситуація і зі словами "Солдат" та "Солдатка". Якщо жінка - політик, тоді навіть журналісти більш акцентують увагу на її імідж ніж на її працю. Можна навести приклад: коли брали інтерв'ю у Надії Савченко журналістка акцентувала увагу на її футболці з українською символікою. Але яке це має значення до її діяльності ?
Більше того, ще існують стереотипи, котрі мають зовсім не логічний зміст: спочатку дівчинка повинна бути слухняною, потім розумницею, потім відміницею, потім вона повинна закінчити школу із золотою медалью, поступити до престижного університету закінчити інститут з червоним дипломом, а потім відразу після закінчення інституту відразу вдало вийти заміж. Але такого в житті не буває, якщо жінка була успішною у навчанні після навчання вона звісно буде розвивати власну кар'єру. Навіщо тоді було так цілеспрямовано досягати успіху, щоб потім вийти заміж та слідувати наступному стереотипу "Жінка господарка". І тут постає питання: "Хто сказав, що жінка котра має успіх у кар'єрі, не є господаркою у себе в домі".
Ще важливим моментом є те, що професії жіночого роду (нянька, господарка, доглядальниця, доярка) є малооплачувані та непристижні.
Отже, гендерні стереотипи про жінок не можуть існувати вічно. Сьогодні ми живемо у 21 столітті, кожна людина це особистість, котра має право на власний вибір професії та самостійно нести відповльність за своє життя. Не живіть минулими стереотипами, дайте змогу розвиватся кожному у тій чи іншій діяльності.
Автор: Вікторія Мартюхіна
Коментарі
Дописати коментар