Перейти до основного вмісту

Як казки виховують наших дітей ?

З давніх часів казка була основним способом виховання дітей. Зміст казок ніколи не був випадковим, тому жоден із нас не може самостійно доповнити чи скоротити ту чи іншу казку. Звісно, для своєї дитини ми можемо придумати власну казку, але написати казку це не так просто як здається на перший погляд. Адже, казки з дитинства формують у нас моральні цінності.

Перший світогляд дитини базується на основі казок.  Тому, психологи наголошують на тому, що дітям до 5 років не рекомендується читати казки фантастичного характеру. Таким чином, дитина буде не готова до реальності життя. Оскільки, в період навіть найменших дитячих проблем, дитина не буде намагатися виконати завдання самостійно, здебільшого вона буде думати "А де ж мій Джин?" "А де моя добра фея із чарівною паличкою?" І зазвичай, наша добра фея із чарівною паличкою - це наша матуся, але матуся як правило навчає, а не допомагає.

Від того як казки виховують наших дітей, залежить те, як ми читаємо чи розповідаємо їх дитині. Для кожної вікової категорії потрібно обирати свої індивідуальні казки. Так дітям віком до 5 років на користь будуть такі казки як: "Курочка ряба" "Ріпка" та "Колобок". Вони  навчають нас працювати й допомагати один одному. До речі казка "Колобок" навчає дітей дослухатися до людей, але не довіряти кожній людині на всі 100%.  Дітям від 5 до 7 років слід розповідати казки "Круть і верть" "Сонце, вітер та мороз" У такому віці діти починають підготовку до школи, вони виходять в люди й повинні вміти дослухатися до кожної людини, адже це їм допоможе товаришувати зі своїми однолітками. Так казка "Круть і Верть" говорить нам про те, що якщо ми не будемо працювати ми не отримаємо жодного результату. І звісно казка "Сонце, вітер та мороз" навчає нас вітатися й правильно розмовляти з людьми, так щоб вони могли нас правильно зрозуміти. Діткам від 7 років можна читати казки такі як "Попелюшка" "Подарунки феї" "Снігова королева" ці казки навчають нас вірити в те, що мрії здійснюються.

Дуже вважливо самостійно читати дітям казки, й обговорювати їх з дитиною й акцетувати увагу на казкових героїв котрі відіграють позитивну роль у казковому сюжеті. Таким чином у дітей добре розвивається уява. Також, слід наголошувати на тому, що добро завжди переможе зло. Маленьким дітям потрібно розповідати казки, так ніби розповідаєте історію з життя, це більше зацікавить дитину, ніж монотонне читання. Звичайно, дитина теж повинна самостійно читати казки, це розвиває у дитини літературне мовлення.

Читаючи казки, ви будете день за днем відкривати образний світ для дитини. Тільки ви здатні підготувати своє диття до життя, сформувати здоровий розвиток особистості у майбутньому. Все у ваших руках, потрібно тільки додати трохи зусиль для розвитку вашої дитини.
Автор: Вікторія Мартюхіна

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Вандалізм та як з ним боротися?

У буквальному сенсі слова, вандалізм - це зловмисне руйнування або пошкодження матеріальних та культурних  цінностей. На жаль, все частіше у нашому місці можна помітити наслідки вандалізму. Варто тільки будь-якому новому об'єкту з'явитися на вуличках міста, як вандали тут як тут. Сьогодні розберемо варіанти, котрі допоможуть нам зупинити рух вандалізму у нашому суспільстві. Для того щоб позбутися вандалізму потрібно зрозуміти чому та за яких обставин він виникає. Адже, чим більше цікавих споруд з'являється у місті тим більше у суспільстві розвивається рух вандалізму. Хто і навіщо займається вандалізмом? Як правило, злочини пов'язані з вандалізмом можуть мати абсолютно різні мотиви. Хулінанський мотив передбачає руйнування суспілного майна, як правило, це відбувається під дією алкогольного сп'яніння чи наркотичних речовин. Однак, зовсім інша складається ситуація, якщо цей злочин скоїли підлітки. Здебільшого, неповнолітні особи займаються вандалізмом з мето...

Театральна творчість – це спосіб життя: інтерв’ю із Олексієм Петренком

Сьогодні рада вам представити надзвичайно цікаву особистість Олексія Петренка   засновника та  директора незалежного, приватного театру « Хулі GUN» Доброго дня , Олексію, розкажіть , будь-ласка , детальніше нашим читачам: Як розпочалося ваше театральне життя? — Близько чотирьох років тому, я проходив повз будівлю театру ім. Садовського і просто, заради цікавості, вирішив зайти подивитися, що там відбувається. Раніше я в театрі не був взагалі. Там саме йшла вистава " Лісова пісня " і я одразу придбав на неї квиток, який здається коштував 30 грн. І коли вистава розпочалася, мене настільки захопило дійство, настільки я був зачарований тим, що відбувається на сцені, що не міг не те, що відірвати погляд, а й думати про щось інше, крім вистави. Саме   так відбулося моє знайомство з театром. А потім поїхало : вистава за виставою, вистава за виставою. І от з того моменту, я теоретично не пропускаю жодної вистави. Вони для мене завжди —захоплююче та прекрасне д...

Як стати на шлях саморозвитку

Чи часто у вас бували ситуації, коли ви розуміли, що живете не на повну? Вам важко підтримувати розмову з людьми, ви увесь час перебуваєте вдома у поганому настрої, і взагалі стосунки з будь-якими особами у вас не складаються? Тоді ця стаття саме для вас!!! Якщо у вас з'явилася ідея почати розвиватися, то це вже велика перемога. Якщо ви дійсно почнете розвиватися, тоді ви точно станете переможцем у битві із самим собою за краще життя, та за кращу версію себе. Проте, лише однієї ідеї замало, саморозвиток - це насамперед робота над собою. Чим довше ви будете працювати, тим кращих результатів ви досягнете в майбутньому. Пропоную розглянути вам етапи роздумування, котрі допоможуть вам розвиватися та досягти успіху. 1. Познайомтеся із самим собою У даному етапі сила полягає в правді. Запитайте самого себе "Хто я?", "Яка моя соціальна роль?", "Що я люблю?", "Чого я досягнув у житті?", "Чого я хочу досягти?". Відповідайте на у...