Перейти до основного вмісту

Як уникати незручних пауз під час розмови?

Якими б ораторськими здібностями ми не володіли б, незручні паузи виникали під час кожної розмови. Навіть не важливо хто вам приходиться співрозмовник та які між вами відносини. Не зручні паузи під час розмови можуть з'явитися у будь-який момент. Сьогодні ж настав ваш час позбутися цього та вміло уникати незручностів при розмові у майбутньому. 

Якщо ви відправляєтесь на зустріч із людиною, і вам доведеться з нею спілкуватися протягом певного часу, тоді вам слід добре підготуватися до цієї зустрічі. Як правильно підготуватися до зустрічі, щоб не допустити у розмову незручні паузи.

Зовнішній вигляд

Що б не говорили, але наш зовнішній вигляд іноді дійсно вирішує все. Іноді зовнішній вигляд для нас як палочка-виручалочка, а іноді як кістка у горлі. Тому до цього пункту варто віднестеся ретельно. Адже, люди зустрічають нас "по одежі". Погодьтеся, кожна людина хоче розмовляти з співрозмовником якщо він охайний та має приємну зовнішність. Однак, не варто збиратися як на червону доріжку. Навпаки чим більше у нас марафету, тим більше шансів незручної паузи. Адже, ваш співрозмовник може просто задивитися на незвичайний елемент у вашій зовнішності. Якщо це ділова зустріч, тоді варто уникати червоних відтінків в одязі. Оскільки, червоний колір - це колір агресії. Таким чином ви показуєте співбесіднику, що ви знаходитесь значно вище ніж він. Однак, якщо це роматичне побачення, тоді червона сукня чи спідниця будуть в самий раз. Головне слідкуйте, щоб ваш вгляд був охайним і не відвертим.

Говоріть у міру

Не рідко складається не зручна ситуація, коли ви говорите, а ваш співбесідник мовчить. При такій ситуації незручна пауза настане саме тоді, коли ви припинете розмовляти. Можливо вашому співбесіднику не цікаво те, що ви розповідаєте. Або навпаки йому дуже цікаво, але він не володіє достатньою інформацією, щоб підтримати цю тему. Хоча, тема йому справді цікава та корисна. При такій ситуації виступайте у ролі вчителя, навчайте людину розбиратися у цій темі, наводьте приклади, для того щоб співрозмовник краще вас зрозумів. Робіть паузи, та стежте за реакцією співрозмовника, можливо він хоче щось сказати. Якщо ви відчуваєте, що співрозмовнику не цікаво, спробуйте змінити тему. Або запитайте у людини "Вам цікаво?". При такому питанні, людина наврядчи відповість "Так" або "Ні", таке запитання вимагає конкретної розгорнутої відповіді. Можливо навіть співрозмовник захоче пояснити вам свою поведінку. А якщо незручна пауза все таки виникла, а іншої теми просто немає тоді можна так і сказати "Ох, же ця незручна пауза" і посміхніться співрозмовнику дивлячись у вічі. Таким чином у вас вже з'явиться нова тема про незручні паузи.

Будьте допитливими

Готуйтеся до кожної зустрічі як до інтерв'ю. Подумайте що корисного вам може принести ця зустріч, що б ви хотіли дізнатися від співрозмовника під час розмови, що саме вам подобається у цій людині. Придумайте запитання, котрі ви можете запитати. І  пам'ятайте усі люди, люблять говорити про себе коханих. Тому при зустрічі ви може зробити такий прийом за допомогою компліментів: "У тебе таке гарне волосся...Як ти за ним доглядаєш?" та отримуйте цікаву розповідь у подарунок. Демонструйте свою зацікавленість у співрозмовника, і тоді він сам вам відкриється і буде намагатися стати ще кращим у ваших очах. Головне, ставте запитання, котрі потребують розгорнутої відповіді. Також, не забувайте, що у вашого співрозмовника теж напевно будуть запитання до вас. Будьте уважні та давайте час співрозмовнику поговорити. Краще вести діалог таким чином, щоб ви говорили однаково та один за одним.

Будьте слухачем

Дуже часто не зручна пауза приходить у розмову тоді, коли хтось щось прослухав. Уважно слухайте свого співрозмовника, показуйте свою реакцію на почуте та підтримуйте тему.


Автор: Вікторія Мартюхіна

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Вандалізм та як з ним боротися?

У буквальному сенсі слова, вандалізм - це зловмисне руйнування або пошкодження матеріальних та культурних  цінностей. На жаль, все частіше у нашому місці можна помітити наслідки вандалізму. Варто тільки будь-якому новому об'єкту з'явитися на вуличках міста, як вандали тут як тут. Сьогодні розберемо варіанти, котрі допоможуть нам зупинити рух вандалізму у нашому суспільстві. Для того щоб позбутися вандалізму потрібно зрозуміти чому та за яких обставин він виникає. Адже, чим більше цікавих споруд з'являється у місті тим більше у суспільстві розвивається рух вандалізму. Хто і навіщо займається вандалізмом? Як правило, злочини пов'язані з вандалізмом можуть мати абсолютно різні мотиви. Хулінанський мотив передбачає руйнування суспілного майна, як правило, це відбувається під дією алкогольного сп'яніння чи наркотичних речовин. Однак, зовсім інша складається ситуація, якщо цей злочин скоїли підлітки. Здебільшого, неповнолітні особи займаються вандалізмом з мето...

Театральна творчість – це спосіб життя: інтерв’ю із Олексієм Петренком

Сьогодні рада вам представити надзвичайно цікаву особистість Олексія Петренка   засновника та  директора незалежного, приватного театру « Хулі GUN» Доброго дня , Олексію, розкажіть , будь-ласка , детальніше нашим читачам: Як розпочалося ваше театральне життя? — Близько чотирьох років тому, я проходив повз будівлю театру ім. Садовського і просто, заради цікавості, вирішив зайти подивитися, що там відбувається. Раніше я в театрі не був взагалі. Там саме йшла вистава " Лісова пісня " і я одразу придбав на неї квиток, який здається коштував 30 грн. І коли вистава розпочалася, мене настільки захопило дійство, настільки я був зачарований тим, що відбувається на сцені, що не міг не те, що відірвати погляд, а й думати про щось інше, крім вистави. Саме   так відбулося моє знайомство з театром. А потім поїхало : вистава за виставою, вистава за виставою. І от з того моменту, я теоретично не пропускаю жодної вистави. Вони для мене завжди —захоплююче та прекрасне д...

Як стати на шлях саморозвитку

Чи часто у вас бували ситуації, коли ви розуміли, що живете не на повну? Вам важко підтримувати розмову з людьми, ви увесь час перебуваєте вдома у поганому настрої, і взагалі стосунки з будь-якими особами у вас не складаються? Тоді ця стаття саме для вас!!! Якщо у вас з'явилася ідея почати розвиватися, то це вже велика перемога. Якщо ви дійсно почнете розвиватися, тоді ви точно станете переможцем у битві із самим собою за краще життя, та за кращу версію себе. Проте, лише однієї ідеї замало, саморозвиток - це насамперед робота над собою. Чим довше ви будете працювати, тим кращих результатів ви досягнете в майбутньому. Пропоную розглянути вам етапи роздумування, котрі допоможуть вам розвиватися та досягти успіху. 1. Познайомтеся із самим собою У даному етапі сила полягає в правді. Запитайте самого себе "Хто я?", "Яка моя соціальна роль?", "Що я люблю?", "Чого я досягнув у житті?", "Чого я хочу досягти?". Відповідайте на у...