Чи помічали ви, що за період пандемії кількість втоми у здорової людини значно зросла. Більшість із нас прокидаються кожного ранку вже з відчуттям втоми, навіть якщо знаходимось вдома на карантині. У чому причина такого стану і чи є це симптомом Covid-19 сьогодні розберемось.
Перш за все варто зазначити, що для кожної людини втомленість це нормально. І звичайно втомленість не може стати симптомом якогось захворювання. Більша частина людей втомлюються кожного дня: після роботи, після навчання, після фізичних навантажень, а можливо навіть і моральна втомленість.
Однак, не зрозуміла ситуація виходить із втомленістю, коли ми не працюємо, не навчаємось, відпочиваємо цілий день вдома або сидимо на ізоляція. В чому ж полягає причина такої втомленості?
Річ у тім, що до виникнення пандемії ми звикли розрізняти дві втомленості: фізичну і моральну. Однак, сьогодні в нас найчастіше з'являється ментальна втомленість. І виникла вона через наслідок пандемії. Сьогодні наш мозок безперервно приймає на себе навантаження, навіть самі дрібні і через те у нас з'являється така втомленість. Але у чому вона полягає та яким чином проявляється? Якщо ви впізнаєте себе у нижче зазначених пунктах, то ви є жертвою ментальної втомленості:
1) Ви постійно перевіряєте новини про Covid-19
2) Ви постійно переглядаєте статистику захворюваності
3) Ви постійно підозрюєте себе або близьких у захворюваності вірусом
4) Ви часто користуєтесь антисептиком (Часто - це декілька разів за годину)
5) Ви одягаєте маску навіть коли наодинці у своїй машині чи у домі
6) Ви переймаєтесь чи ви потрапите у транспорт з обмеженими місцями
7) Ви постійно думаєте як роботу чи навчання перенести в онлайн режим
8) Ви боїтеся контактувати з кимось
9) Ви боїтеся, коли хтось біля вас без маски
10) Ви боїтеся, коли хтось чхає у вашому приміщенні
Якщо ви помітили за собою хоча б декілька цих пунктів, тоді ви стали жертвою ментальної втоми.
Як позбутися ментальної втоми?
Перш за все вам потрібно розслабитися, виспатися та правильно харчуватися. Припиніть цілодобово переглядати новини та статистику. Новини не завжди правдиві, а іноді навпаки мають на меті залякати глядача. А навіть якщо статистика захворюваності на Covid-19 збільшується, то це зовсім не означає, що це катастрофа. При звичайних вірусах статистика була ще більшою ви просто її не переглядали. Плануйте свій графік та режим дня, навіть якщо працюєте в онлайні. Провітрюйте своє приміщення та зміцнюйте свій імунітет, це вам допоможе краще оберегти себе від вірусів, ніж постійна тривога.
Коментарі
Дописати коментар