Перейти до основного вмісту

Чи справді пунктуальність - це корисна звичка та як її правильно використовувати?


Пунктуальність, відповідальність, тайм-менеджмент і багато інших великих, довгих понять, які зустрічаються надто часто. Річ у тім, що їх простіше лише зрозуміти, а не опанувати, адже лячно навіть кількості букв у цих словах. Однак ми спробуємо розібратися, що ж таке пунктуальність та чому її варто вміти використовувати правильно.
        
       У моєму житті трапилась цікава історія - так звана "найбільш потрібна " риса характеру, пунктуальність, призвела до неочікуваного наслідку, який, на перший погляд, взагалі не мав би статися. Контроль, розподіл, розклад та жорстка самодисципліна, які по суті й формували мою пунктуальність, позбавили життя на право відпочинку, спілкування з друзями. Спочатку, це майже не заважало, хоч і засмучувало, але потім довелось зрозуміти насправді, що ж таке 'пунктуальність' і взаємозв'язок даних цитат: 《Якщо в тебе є ціль, здавай себе в армію》 і《Стосунки в родині і взаємини з друзями можуть стати найважливішими джерелами щастя в житті》.

   Що формує пунктуальність?

Підібрати синонім до цього поняття не важко - нехай це буде контроль. Контроль часу - відсутність спізнень, вчасне виконання усієї (або більшої чи вагомої частини) роботи, розуміння цінності часу і його використання з найбільшою користю.  Контроль рішень та обіцянок, тобто їх огранізація та виконання це повага до себе й оточуючих(《Відібрати в людини годину часу, у людини відняти життя - різниця тільки в масштабах》 Френк Херберт).Однак, якщо говорити коротко, то наша пунктуальність формується власними звичками, які дають можливість впевнено крокувати до успіху, але зменшують шанси проводити час з найближчими водночас.
   
Чому так, а чому ні?

《Запізнившись з виробленням уміння не спізнюватися, напрацюєш звичку і ... властивість спізнюватися, терпіти провали, брехати і викручуватися, підводити інших або жити у злиднях і нікчемність》. - Єрмолова Е. 
   
Кажуть, що пунктуальність - це залог успіху, основна характерна риса успішних особистостей. 
  З одного боку, з цим важко не погодитись, адже поставивши ціль, ти мусиш постійно слідувати графіку, виконувати поставлені завдання і не здаватись чи виправдовувати поразку. 
   Але  з іншої сторони - люди не роботи. Безперечно, це можливо і успіх у цьому випадку гарантований, проте лиш на половину - щастя людських відносин немає(справжня дружба, взаємне кохання, щастя в сім'ї і таке інше теж являються складовими успіху).
    А ось і відповідь на довгоочікуване питання "Чому ж пунктуальність може зіграти злий жарт?" - це поняття справді не охоплює пустих і приємних балачок з друзями, близькими;  " ще 5 хвилин полежу"(якщо звичайно ніжитись в ліжку лише і тільки 5 хвилин); простого "Давай поп'ємо чай разом". А в кінці-кінців дарує один з найгірших наслідків, який простежується в таких словах: 《Я звик бути пунктуальним, хоча це часто прирікає мене на самотність》- Бенджамін Дізраелі. Швидше за все, пунктуальність означає "здати себе в армію" і за будь-яких обставин діяти чітко за планом. До того ж іноді виникає неприємне відчуття у випадку «коли приходиш на зустріч вчасно, шкода, якщо немає нікого, хто б це оцінив» (Джонс Ф.).
Отже, якщо ваша мета - успіх, якої форми і маштабу він не був, має поєднуватись з простим щастям - відносин з найріднішими.

Автор: Юлія Нечиталюк

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Вандалізм та як з ним боротися?

У буквальному сенсі слова, вандалізм - це зловмисне руйнування або пошкодження матеріальних та культурних  цінностей. На жаль, все частіше у нашому місці можна помітити наслідки вандалізму. Варто тільки будь-якому новому об'єкту з'явитися на вуличках міста, як вандали тут як тут. Сьогодні розберемо варіанти, котрі допоможуть нам зупинити рух вандалізму у нашому суспільстві. Для того щоб позбутися вандалізму потрібно зрозуміти чому та за яких обставин він виникає. Адже, чим більше цікавих споруд з'являється у місті тим більше у суспільстві розвивається рух вандалізму. Хто і навіщо займається вандалізмом? Як правило, злочини пов'язані з вандалізмом можуть мати абсолютно різні мотиви. Хулінанський мотив передбачає руйнування суспілного майна, як правило, це відбувається під дією алкогольного сп'яніння чи наркотичних речовин. Однак, зовсім інша складається ситуація, якщо цей злочин скоїли підлітки. Здебільшого, неповнолітні особи займаються вандалізмом з мето...

Театральна творчість – це спосіб життя: інтерв’ю із Олексієм Петренком

Сьогодні рада вам представити надзвичайно цікаву особистість Олексія Петренка   засновника та  директора незалежного, приватного театру « Хулі GUN» Доброго дня , Олексію, розкажіть , будь-ласка , детальніше нашим читачам: Як розпочалося ваше театральне життя? — Близько чотирьох років тому, я проходив повз будівлю театру ім. Садовського і просто, заради цікавості, вирішив зайти подивитися, що там відбувається. Раніше я в театрі не був взагалі. Там саме йшла вистава " Лісова пісня " і я одразу придбав на неї квиток, який здається коштував 30 грн. І коли вистава розпочалася, мене настільки захопило дійство, настільки я був зачарований тим, що відбувається на сцені, що не міг не те, що відірвати погляд, а й думати про щось інше, крім вистави. Саме   так відбулося моє знайомство з театром. А потім поїхало : вистава за виставою, вистава за виставою. І от з того моменту, я теоретично не пропускаю жодної вистави. Вони для мене завжди —захоплююче та прекрасне д...

Як стати на шлях саморозвитку

Чи часто у вас бували ситуації, коли ви розуміли, що живете не на повну? Вам важко підтримувати розмову з людьми, ви увесь час перебуваєте вдома у поганому настрої, і взагалі стосунки з будь-якими особами у вас не складаються? Тоді ця стаття саме для вас!!! Якщо у вас з'явилася ідея почати розвиватися, то це вже велика перемога. Якщо ви дійсно почнете розвиватися, тоді ви точно станете переможцем у битві із самим собою за краще життя, та за кращу версію себе. Проте, лише однієї ідеї замало, саморозвиток - це насамперед робота над собою. Чим довше ви будете працювати, тим кращих результатів ви досягнете в майбутньому. Пропоную розглянути вам етапи роздумування, котрі допоможуть вам розвиватися та досягти успіху. 1. Познайомтеся із самим собою У даному етапі сила полягає в правді. Запитайте самого себе "Хто я?", "Яка моя соціальна роль?", "Що я люблю?", "Чого я досягнув у житті?", "Чого я хочу досягти?". Відповідайте на у...