Пунктуальність, відповідальність, тайм-менеджмент і багато інших великих, довгих понять, які зустрічаються надто часто. Річ у тім, що їх простіше лише зрозуміти, а не опанувати, адже лячно навіть кількості букв у цих словах. Однак ми спробуємо розібратися, що ж таке пунктуальність та чому її варто вміти використовувати правильно.
У моєму житті трапилась цікава історія - так звана "найбільш потрібна " риса характеру, пунктуальність, призвела до неочікуваного наслідку, який, на перший погляд, взагалі не мав би статися. Контроль, розподіл, розклад та жорстка самодисципліна, які по суті й формували мою пунктуальність, позбавили життя на право відпочинку, спілкування з друзями. Спочатку, це майже не заважало, хоч і засмучувало, але потім довелось зрозуміти насправді, що ж таке 'пунктуальність' і взаємозв'язок даних цитат: 《Якщо в тебе є ціль, здавай себе в армію》 і《Стосунки в родині і взаємини з друзями можуть стати найважливішими джерелами щастя в житті》.
Що формує пунктуальність?
Підібрати синонім до цього поняття не важко - нехай це буде контроль. Контроль часу - відсутність спізнень, вчасне виконання усієї (або більшої чи вагомої частини) роботи, розуміння цінності часу і його використання з найбільшою користю. Контроль рішень та обіцянок, тобто їх огранізація та виконання це повага до себе й оточуючих(《Відібрати в людини годину часу, у людини відняти життя - різниця тільки в масштабах》 Френк Херберт).Однак, якщо говорити коротко, то наша пунктуальність формується власними звичками, які дають можливість впевнено крокувати до успіху, але зменшують шанси проводити час з найближчими водночас.
Чому так, а чому ні?
《Запізнившись з виробленням уміння не спізнюватися, напрацюєш звичку і ... властивість спізнюватися, терпіти провали, брехати і викручуватися, підводити інших або жити у злиднях і нікчемність》. - Єрмолова Е.
Кажуть, що пунктуальність - це залог успіху, основна характерна риса успішних особистостей.
З одного боку, з цим важко не погодитись, адже поставивши ціль, ти мусиш постійно слідувати графіку, виконувати поставлені завдання і не здаватись чи виправдовувати поразку.
Але з іншої сторони - люди не роботи. Безперечно, це можливо і успіх у цьому випадку гарантований, проте лиш на половину - щастя людських відносин немає(справжня дружба, взаємне кохання, щастя в сім'ї і таке інше теж являються складовими успіху).
А ось і відповідь на довгоочікуване питання "Чому ж пунктуальність може зіграти злий жарт?" - це поняття справді не охоплює пустих і приємних балачок з друзями, близькими; " ще 5 хвилин полежу"(якщо звичайно ніжитись в ліжку лише і тільки 5 хвилин); простого "Давай поп'ємо чай разом". А в кінці-кінців дарує один з найгірших наслідків, який простежується в таких словах: 《Я звик бути пунктуальним, хоча це часто прирікає мене на самотність》- Бенджамін Дізраелі. Швидше за все, пунктуальність означає "здати себе в армію" і за будь-яких обставин діяти чітко за планом. До того ж іноді виникає неприємне відчуття у випадку «коли приходиш на зустріч вчасно, шкода, якщо немає нікого, хто б це оцінив» (Джонс Ф.).
Коментарі
Дописати коментар