Перейти до основного вмісту

Чи варто чекати музи?

У кожного з нас часто зустрічалися такі вислови як: муза, натхнення та мотивація. Це саме ті почуття, коли у нас з'являється приємна енергія та бажання щось робити. Однак, не кожна людина і не завжди може відчути цей приємний приплив енергійності та продуктивності. Для початку розберемося у термінах.

Муза - це приємна енергетика, котра надає нам бажання щось творити. Зазвичай, музу відчувають творчі особистості: співаки, поети, художники тощо.

Натхнення - це знайдена енергетика, котра надає нам сили щось робити. На відмуну від музи, натхнення не приходить до нас просто так, його потрібно увесь час шукати. Більшість вважають, що натхнення та муза - синоніми між собою. Але це твердження містить трохи хибну думку. Основою енергетики, котра надає нам сили та бажання працювати є натхнення, а муза - це лише найвищий рівень стадії натхнення. Адже, під час музи нам надається не лише бажання працювати, але й щось творити та створювати щось своє. 

Мотивація - це приплив бадьорості та енергійності для роботи, котра має кнкретну мету. Якщо натхнення і муза виникають тоді, коли наша душа забажає, то мотивація приходить тільки тоді, коли ми щось робмо з певною метою. Наведемо такий приклад.

Якщо ми спостерігали над тим як пара танцює танець, і після цього ми почали танцювати самі нам це сподобалось, і тепер ми танцюємо кожного дня, вивчаємо нові трюки, нові постановки тощо - то це безпосередньо натхнення. Ми його знайшли, коли спостерігали за парою, котра танцює.

Якщо ми кожного дня займаємося танцями, вивчаємо нові трюки та постановки, як раптом у нас з'являється ідея створити свій трюк або постановку. В цей же момент у нас запалюються очі й ми летимо створювати власні шедеври - це муза. 

Якщо ми кожного дня танцюємо, щоб стати стрункими та гнучкими - це мотивація.

Слід зазначити, що з найкоротших цих явищ - є муза. Тому, їй не можна довіряти. Музу можна порівнювати із пташкою. Вона до нас прилетіла нащебетала ідеальну ідею ми взялися за роботу, і музи як і не було.  Як же нам впоратися із цими енергетиками та завершити свою справу до кінця?

Натхнення потрібно шукати. Кожна людина знайде його у найрізноманітніших речах, явищах або місцях. Хтось знаходить натхнення від природи, хтось у фільмі чи в музиці, а тось просто у відпочинку.

Мотивацію потрібно створювати власними думками. Ми повинні відкрито поговорити самим із собю та чесно відповісти на такі запитання: Що я роблю? Для чого я це роблю? Що я відчую, коли це зроблю?

А за музу нам доводиться лише дякувати, адже муза - це саме те відчуття, коли ми задоволенні своєю працею. Однак, не рекомендується сподіватися лише на музу. До того ж, у більшості випадках може бути доречним вираз "Апетит приходить під час їжі". Тобто, якщо нам потрібно виконати, певну роботу варто просто розпочати її а такі явища як мотивація, натхнення і муза не змусять вас довго чекати.


Автор: Вікторія Мартюхіна


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Вандалізм та як з ним боротися?

У буквальному сенсі слова, вандалізм - це зловмисне руйнування або пошкодження матеріальних та культурних  цінностей. На жаль, все частіше у нашому місці можна помітити наслідки вандалізму. Варто тільки будь-якому новому об'єкту з'явитися на вуличках міста, як вандали тут як тут. Сьогодні розберемо варіанти, котрі допоможуть нам зупинити рух вандалізму у нашому суспільстві. Для того щоб позбутися вандалізму потрібно зрозуміти чому та за яких обставин він виникає. Адже, чим більше цікавих споруд з'являється у місті тим більше у суспільстві розвивається рух вандалізму. Хто і навіщо займається вандалізмом? Як правило, злочини пов'язані з вандалізмом можуть мати абсолютно різні мотиви. Хулінанський мотив передбачає руйнування суспілного майна, як правило, це відбувається під дією алкогольного сп'яніння чи наркотичних речовин. Однак, зовсім інша складається ситуація, якщо цей злочин скоїли підлітки. Здебільшого, неповнолітні особи займаються вандалізмом з мето...

Театральна творчість – це спосіб життя: інтерв’ю із Олексієм Петренком

Сьогодні рада вам представити надзвичайно цікаву особистість Олексія Петренка   засновника та  директора незалежного, приватного театру « Хулі GUN» Доброго дня , Олексію, розкажіть , будь-ласка , детальніше нашим читачам: Як розпочалося ваше театральне життя? — Близько чотирьох років тому, я проходив повз будівлю театру ім. Садовського і просто, заради цікавості, вирішив зайти подивитися, що там відбувається. Раніше я в театрі не був взагалі. Там саме йшла вистава " Лісова пісня " і я одразу придбав на неї квиток, який здається коштував 30 грн. І коли вистава розпочалася, мене настільки захопило дійство, настільки я був зачарований тим, що відбувається на сцені, що не міг не те, що відірвати погляд, а й думати про щось інше, крім вистави. Саме   так відбулося моє знайомство з театром. А потім поїхало : вистава за виставою, вистава за виставою. І от з того моменту, я теоретично не пропускаю жодної вистави. Вони для мене завжди —захоплююче та прекрасне д...

Як стати на шлях саморозвитку

Чи часто у вас бували ситуації, коли ви розуміли, що живете не на повну? Вам важко підтримувати розмову з людьми, ви увесь час перебуваєте вдома у поганому настрої, і взагалі стосунки з будь-якими особами у вас не складаються? Тоді ця стаття саме для вас!!! Якщо у вас з'явилася ідея почати розвиватися, то це вже велика перемога. Якщо ви дійсно почнете розвиватися, тоді ви точно станете переможцем у битві із самим собою за краще життя, та за кращу версію себе. Проте, лише однієї ідеї замало, саморозвиток - це насамперед робота над собою. Чим довше ви будете працювати, тим кращих результатів ви досягнете в майбутньому. Пропоную розглянути вам етапи роздумування, котрі допоможуть вам розвиватися та досягти успіху. 1. Познайомтеся із самим собою У даному етапі сила полягає в правді. Запитайте самого себе "Хто я?", "Яка моя соціальна роль?", "Що я люблю?", "Чого я досягнув у житті?", "Чого я хочу досягти?". Відповідайте на у...