У кожного з нас часто зустрічалися такі вислови як: муза, натхнення та мотивація. Це саме ті почуття, коли у нас з'являється приємна енергія та бажання щось робити. Однак, не кожна людина і не завжди може відчути цей приємний приплив енергійності та продуктивності. Для початку розберемося у термінах.
Муза - це приємна енергетика, котра надає нам бажання щось творити. Зазвичай, музу відчувають творчі особистості: співаки, поети, художники тощо.
Натхнення - це знайдена енергетика, котра надає нам сили щось робити. На відмуну від музи, натхнення не приходить до нас просто так, його потрібно увесь час шукати. Більшість вважають, що натхнення та муза - синоніми між собою. Але це твердження містить трохи хибну думку. Основою енергетики, котра надає нам сили та бажання працювати є натхнення, а муза - це лише найвищий рівень стадії натхнення. Адже, під час музи нам надається не лише бажання працювати, але й щось творити та створювати щось своє.
Мотивація - це приплив бадьорості та енергійності для роботи, котра має кнкретну мету. Якщо натхнення і муза виникають тоді, коли наша душа забажає, то мотивація приходить тільки тоді, коли ми щось робмо з певною метою. Наведемо такий приклад.
Якщо ми спостерігали над тим як пара танцює танець, і після цього ми почали танцювати самі нам це сподобалось, і тепер ми танцюємо кожного дня, вивчаємо нові трюки, нові постановки тощо - то це безпосередньо натхнення. Ми його знайшли, коли спостерігали за парою, котра танцює.
Якщо ми кожного дня займаємося танцями, вивчаємо нові трюки та постановки, як раптом у нас з'являється ідея створити свій трюк або постановку. В цей же момент у нас запалюються очі й ми летимо створювати власні шедеври - це муза.
Якщо ми кожного дня танцюємо, щоб стати стрункими та гнучкими - це мотивація.
Слід зазначити, що з найкоротших цих явищ - є муза. Тому, їй не можна довіряти. Музу можна порівнювати із пташкою. Вона до нас прилетіла нащебетала ідеальну ідею ми взялися за роботу, і музи як і не було. Як же нам впоратися із цими енергетиками та завершити свою справу до кінця?
Натхнення потрібно шукати. Кожна людина знайде його у найрізноманітніших речах, явищах або місцях. Хтось знаходить натхнення від природи, хтось у фільмі чи в музиці, а тось просто у відпочинку.
Мотивацію потрібно створювати власними думками. Ми повинні відкрито поговорити самим із собю та чесно відповісти на такі запитання: Що я роблю? Для чого я це роблю? Що я відчую, коли це зроблю?
А за музу нам доводиться лише дякувати, адже муза - це саме те відчуття, коли ми задоволенні своєю працею. Однак, не рекомендується сподіватися лише на музу. До того ж, у більшості випадках може бути доречним вираз "Апетит приходить під час їжі". Тобто, якщо нам потрібно виконати, певну роботу варто просто розпочати її а такі явища як мотивація, натхнення і муза не змусять вас довго чекати.
Автор: Вікторія Мартюхіна
Коментарі
Дописати коментар