Перейти до основного вмісту

Цікаві факти про дельфінів

Дельфіни вже давно вважаються одним із найцікавіших під водних жителів. Однак, про них на відміно від інших тварин люди говорять та знають менше. Людина згадує про дельфіна лише тоді, коли потрапила у біду під час плавання в морі чи в океані. Адже, дельфіни рятують людей у водоймах. Однак, це не єдиний факт про цих не звичайних тварин.

Мало хто знає, що дельфіни мешкають не лише в морях та в океанах, але й в деяких річках. В природі існує 32 вида морських дельфінів та 4 вида річкових. Щоправда, річкову дельфіни мешкають у великих річках. Річкові дельфіни вважаються дикими. На відміно від, морських дельфінів, річкові мешканці не люблять контактувати із людьми та живуть значно менше. Якщо морський дельфін проживає в середньому 50 років то річковий всього наввсього 15-17 років.

До того ж, у природі дельфіни відносяться до класу ссавців. Це єдині представники цього класу, котрі народжуються хвостом у перед. З дитинства вони мають чудовий зір, вони чітко бачать як під водою так і на березі.

Загалом дельфіни мають 100 зубів, однак вони ніколи не прожовують їжу. Зуби вони використовують для того, щоб захватити здобич. Харчуються маленькими рибинками, саме тому свою жертву вони просто ковтають. Для міцного здоров'я дельфінам необхідно з'їдати  33 кг риби на добу. За людськми мірками це 15-22 кг м'яса. Цікаво, як годують дельфінів, у дельфінрії?

У Європі більшість людей прагнуть того, щоб їх лікував не лікар, а дельфіни. Оскільки, ці тваринки несуть не аби яку користь для людей. Дельфіни допомагають людям позбутися стресу, підняти настрій, або навіть вилікувати від важкого захворення. Саме тому у дельфінарії часто можна зустріти дітей інвалідів, глухих та німих осіб тощо. 

Дельфін-самка допоможе вагітним заспокоїтись, відчути гармонію у собі та позбутися різних не приємних відчутів. 

Цікавим фактом є те, що дельфінів майже не дресерують, фантастичні трюки та прийоми вони уміють ще з малечку, а людина тільки допамагає тварині розвинути ці чудові якості.

Відпочиваючи у дельфінарії людям слід бути обережними. Оскільки, дельфіни мають надто тонку шкірку, тому людина може пошкодити її лише одним нігтиком.

Ні для кого не секрет, що дельфіни рятують людей у водоймах. Дельфін може врятувати людину не тільки від утоплення, але й навіть від акул. Виявляється, що акули бояться дельфінів, оскільки він може вбити її своїм хвостом, або носом. Тому, там де є дельфін акули близько точно немає. Здавалося, як один лише дельфінчик може врятувати життя людини. Виявляється все дуже просто. Дельфіни у морях та океанах, ніколи не перебувають на самоті, вони завжди у зграї, тому людину рятує зграя дельфінів. 

Мозок дельфіна й досі не досліджений вченими, саме тому поки що залишається невідомим яким чином вони відчувають, що людина потрапила у біду. Адже, дельфіни не мають нюху, однак здатні розрізняти усі види смаку. А також, у дельфінів як і в кожного представника класу ссавці є настрій та емоції.

Дельфіни ніколи не вмирають у воді. Коли дельфін відчуває власну смерть він відкидається на берег, можливо тому, щоб не розчаровувати свою зграю.

Автор: Вікторія Мартюхіна

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Вандалізм та як з ним боротися?

У буквальному сенсі слова, вандалізм - це зловмисне руйнування або пошкодження матеріальних та культурних  цінностей. На жаль, все частіше у нашому місці можна помітити наслідки вандалізму. Варто тільки будь-якому новому об'єкту з'явитися на вуличках міста, як вандали тут як тут. Сьогодні розберемо варіанти, котрі допоможуть нам зупинити рух вандалізму у нашому суспільстві. Для того щоб позбутися вандалізму потрібно зрозуміти чому та за яких обставин він виникає. Адже, чим більше цікавих споруд з'являється у місті тим більше у суспільстві розвивається рух вандалізму. Хто і навіщо займається вандалізмом? Як правило, злочини пов'язані з вандалізмом можуть мати абсолютно різні мотиви. Хулінанський мотив передбачає руйнування суспілного майна, як правило, це відбувається під дією алкогольного сп'яніння чи наркотичних речовин. Однак, зовсім інша складається ситуація, якщо цей злочин скоїли підлітки. Здебільшого, неповнолітні особи займаються вандалізмом з мето...

Театральна творчість – це спосіб життя: інтерв’ю із Олексієм Петренком

Сьогодні рада вам представити надзвичайно цікаву особистість Олексія Петренка   засновника та  директора незалежного, приватного театру « Хулі GUN» Доброго дня , Олексію, розкажіть , будь-ласка , детальніше нашим читачам: Як розпочалося ваше театральне життя? — Близько чотирьох років тому, я проходив повз будівлю театру ім. Садовського і просто, заради цікавості, вирішив зайти подивитися, що там відбувається. Раніше я в театрі не був взагалі. Там саме йшла вистава " Лісова пісня " і я одразу придбав на неї квиток, який здається коштував 30 грн. І коли вистава розпочалася, мене настільки захопило дійство, настільки я був зачарований тим, що відбувається на сцені, що не міг не те, що відірвати погляд, а й думати про щось інше, крім вистави. Саме   так відбулося моє знайомство з театром. А потім поїхало : вистава за виставою, вистава за виставою. І от з того моменту, я теоретично не пропускаю жодної вистави. Вони для мене завжди —захоплююче та прекрасне д...

Як стати на шлях саморозвитку

Чи часто у вас бували ситуації, коли ви розуміли, що живете не на повну? Вам важко підтримувати розмову з людьми, ви увесь час перебуваєте вдома у поганому настрої, і взагалі стосунки з будь-якими особами у вас не складаються? Тоді ця стаття саме для вас!!! Якщо у вас з'явилася ідея почати розвиватися, то це вже велика перемога. Якщо ви дійсно почнете розвиватися, тоді ви точно станете переможцем у битві із самим собою за краще життя, та за кращу версію себе. Проте, лише однієї ідеї замало, саморозвиток - це насамперед робота над собою. Чим довше ви будете працювати, тим кращих результатів ви досягнете в майбутньому. Пропоную розглянути вам етапи роздумування, котрі допоможуть вам розвиватися та досягти успіху. 1. Познайомтеся із самим собою У даному етапі сила полягає в правді. Запитайте самого себе "Хто я?", "Яка моя соціальна роль?", "Що я люблю?", "Чого я досягнув у житті?", "Чого я хочу досягти?". Відповідайте на у...