Щороку на 6 січня припадає Святий вечір. Однак, велике значення цієї дати має не лише вечір, але й увесь день. Згідно із церковним календарем саме на Святвечір завершується різдвяний піст. У давнину було прийнято протягом усього цього дня вживати лише Кутю. Зараз ми вже недотримуємося цієї традиції, а Святий вечір ми ще називаємо Багатою Кутею. Оскільки, кутя цього вечора повинна бути солодкою та смачною. На відміну від давньої традиції, ми починаємо їсти кутю, після появи першої зірки на небі. Саме перша вечірня зірка колись сповістила людство про народження Ісуса Христа. За традицією, після появи першої зірки родина повина сісти за стіл, на якому повино бути 12 страв.
Дехто, вірить у те, що на Святвечір уся родина повинна знаходитись у себе вдома. Однак, буде правильно зробити виключення, і усією родиною відправитися до своїх бабусь та дідусів, якщо вони живуть не з вами і самотні. Адже, проводити Святвечір на самоті не прийнято.
На Святвечір бажано вдягати щось новеньке, а якщо такого немає, то на одязі обов'язково повинен бути білий колір. Оскільки, білий колір символізує добро, злагоду, чистоту та білу смужку, котра буде супроводжувати вас протягом усього року.
Під час вечері не можна багато розмовляти, когось обговорювати чи сваритися. Хлопцю та дівчині не можна сидіти на кутах стола, щоб не залишитися без подружньої пари. Дім у цей день слід прибрати, але при цьому зберегти мир та взаєморозуміння між рідними.
Отже, вітаємо вас з Різдвом Христовим, смачної куті та мирного Святого вечора.
Автор: Вікторія Мартюхіна
Коментарі
Дописати коментар