Дехто вважає, що країнами походження етикету є:Англія та Франція. Пропоную розглянути цю тему глибше.
Як відомо "Етикет" це французьке слово, що перекладається як етикетка або інструкція.
Французький король Людовік ХІV часто любив приймати гостей, так він задумався та попросив свою канцелярію (зараз це би називалося офісом) оформити правила поведінки у невелику книжечку, яка отримала назву "Етикет". У цій збірці кожна сторінка була присвячена конкретній темі. Наприклад: як оформити запрошення? Як зібратися і подорож на потязі? Як поводити себе за столом? Як і про що розмовляти? Як та з ким танцювати?
Отже, як бачимо етикет - це дуже зручна збірка правил. Правила корисно знати, щоб їх порушувати. Як мінімум можна порушувати деякі правила та отримати чудовий привід пожартувати над собою.
Правила етикету у різних куточках світу можуть відрізнятися один від одного. Адже, на правила етикету значно впливають: культура та звичаї тієї чи іншої країни.
Умовно етикет можна поділити на: світських та діловий, ситуаційний та професійний. Однак ю, чітку межу між ними встановити неможливо, оскільки правила часто повторюються та включають в себе етичні норми інших розділів.
Також хотілося б виділити два історичнні напрямки етикету: Східний та Європейський. Перший спрямований на створення певного ритуалу навколо діяльності людини. За правилами Східного етикету дозволяється порушувати встановлені норми та кожен вчинок повинен розглядатися через призму етикету.
З Європейським етикетом ситуація значно простіша, він регламентує лише те, що вважається не припустимим для виховної людини.
На сьогоднішній день, у світі з'являються все більше видів етикету. Наприклад: культура спілкування через інтернет, про яку ви дізнаєтесь на наступному тижні.
Коментарі
Дописати коментар