Перейти до основного вмісту

Як побороти страх публічних виступів?

Питання про те, як побороти страх перед публікую залишається актуальним у сучасному суспільстві. Вміння досконало презентувати себе публіці необіхідно багатьом людям, котрі бажають заявити про себе суспільству. Страх перед аудиторією може заважати вашому професійному розвитку. Але якщо чогось палко захотіти та докласти зусиль - тоді у вас все вийде. 

Для того, щоб вирішити проблему невпевненості та страху перед публікую, потрібно дізнатися в чому причина хвилювання. 

Страх новизни. Це коли людина ніколи не стояла перед великою аудиторію. Вона не володіє ораторськими знаннями, не знає як себе поводити та як правильно звернутися до не великої спільноти людей. В даному випадку потрібно вивчити ораторське мистецтво та спостерігати вже за досконалими ораторами. Звертайте особливу увагу на рухи, погляди, вирази, особливо вступ та кінець промови.

Завжди думайте для чого ви виступаєте, та якого ви прагнете результату. Просто знайте своє завдання та виконуйте його. Як правило наш мозок любить домальовувати різні ситуації. Ми боїмося помилитися під час промови чи не правильно поставити наголос. Але ми навіть не замислюємся над тим, що більша частини аудиторії нас просто не слухає. Однак, з іншого боку, якщо ми презентуємо себе, тоді ми хочемо донести певну інформацію до спільноти людей. Нам просто необхідно щоб нас почули, побачили та зрозуміли. В такій ситуації пропоную поспілкуватися з кимось з аудиторії до початку промови, або просто попросити допомоги. Звертайтеся до аудиторії так, ніби вони вже захоплюються вами. Якщо ви ще не професійний оратор, тоді уникайте зорового контакту та думайте лише про те, про що говорите і як.

Зовнішній вигляд теж відіграє важлтву роль. Однак, відвідувати салон краси не обов'язково. Достатньо лише мати охайний вигляд, білосніжну посмішку, приємний аромат гарний настрій і звісно впевненість у собі.

Головне пам'ятайте, що правильно сформольвана мета дає відповідь на запитання: "Що після мого виступу повинна зробити моя аудиторія?" Коли ви зможете за допомогою публічного виступу змушувати публіку до певних дій, тоді ви станете успішною людиною, котра не знає що таке страх публічного виступу. Для цього потрібно керувати тілом, мати приємний голос та внутрішню впевненість.

Автор: Вікторія Мартюхіна

Коментарі

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Вандалізм та як з ним боротися?

У буквальному сенсі слова, вандалізм - це зловмисне руйнування або пошкодження матеріальних та культурних  цінностей. На жаль, все частіше у нашому місці можна помітити наслідки вандалізму. Варто тільки будь-якому новому об'єкту з'явитися на вуличках міста, як вандали тут як тут. Сьогодні розберемо варіанти, котрі допоможуть нам зупинити рух вандалізму у нашому суспільстві. Для того щоб позбутися вандалізму потрібно зрозуміти чому та за яких обставин він виникає. Адже, чим більше цікавих споруд з'являється у місті тим більше у суспільстві розвивається рух вандалізму. Хто і навіщо займається вандалізмом? Як правило, злочини пов'язані з вандалізмом можуть мати абсолютно різні мотиви. Хулінанський мотив передбачає руйнування суспілного майна, як правило, це відбувається під дією алкогольного сп'яніння чи наркотичних речовин. Однак, зовсім інша складається ситуація, якщо цей злочин скоїли підлітки. Здебільшого, неповнолітні особи займаються вандалізмом з мето...

Театральна творчість – це спосіб життя: інтерв’ю із Олексієм Петренком

Сьогодні рада вам представити надзвичайно цікаву особистість Олексія Петренка   засновника та  директора незалежного, приватного театру « Хулі GUN» Доброго дня , Олексію, розкажіть , будь-ласка , детальніше нашим читачам: Як розпочалося ваше театральне життя? — Близько чотирьох років тому, я проходив повз будівлю театру ім. Садовського і просто, заради цікавості, вирішив зайти подивитися, що там відбувається. Раніше я в театрі не був взагалі. Там саме йшла вистава " Лісова пісня " і я одразу придбав на неї квиток, який здається коштував 30 грн. І коли вистава розпочалася, мене настільки захопило дійство, настільки я був зачарований тим, що відбувається на сцені, що не міг не те, що відірвати погляд, а й думати про щось інше, крім вистави. Саме   так відбулося моє знайомство з театром. А потім поїхало : вистава за виставою, вистава за виставою. І от з того моменту, я теоретично не пропускаю жодної вистави. Вони для мене завжди —захоплююче та прекрасне д...

Як стати на шлях саморозвитку

Чи часто у вас бували ситуації, коли ви розуміли, що живете не на повну? Вам важко підтримувати розмову з людьми, ви увесь час перебуваєте вдома у поганому настрої, і взагалі стосунки з будь-якими особами у вас не складаються? Тоді ця стаття саме для вас!!! Якщо у вас з'явилася ідея почати розвиватися, то це вже велика перемога. Якщо ви дійсно почнете розвиватися, тоді ви точно станете переможцем у битві із самим собою за краще життя, та за кращу версію себе. Проте, лише однієї ідеї замало, саморозвиток - це насамперед робота над собою. Чим довше ви будете працювати, тим кращих результатів ви досягнете в майбутньому. Пропоную розглянути вам етапи роздумування, котрі допоможуть вам розвиватися та досягти успіху. 1. Познайомтеся із самим собою У даному етапі сила полягає в правді. Запитайте самого себе "Хто я?", "Яка моя соціальна роль?", "Що я люблю?", "Чого я досягнув у житті?", "Чого я хочу досягти?". Відповідайте на у...