Щорічно 14 лютого більшість країн світу святкують День Святого Валентина або так званий день усіх закоханих. Так у світі повелося, що свято одне але розуміють та святкують його кожен по-своєму. У це свято ми звикли купувати своїй другійполовинці валентинки та іншу символіку у формі сердець. Однак, мало хто з нас замислюється хто такий Валентин та чому саме на Святого Валентина святкують день закоханих.
Існує легегда, що Валентин був закоханий в Афродіту, відома як богиня кохання. Одного разу, Валентин не знав, що подарувати своїй коханій, окрім червоних троянд. Оскільки, часу бракувало, він подарував їй простий чистий клаптик паперу. Афродіта отримавши такий подарунок, намалювала сердечко на чистому папері. З тих пір, символіка дня Святого Валентина саме валентинки та червоні троянди. Звісно, квіти можна подарувати коханій у будь-який день. Однак, на день Святого Валентина - якщо квіти, то тільки червоні троянди. На таку традицію також існує легенда. Коли Афродіта поспішала на побачення до Валентина вона наступила на шипи білих троянд. А оскільки кров Афродіти була божественою, то білі троянди змінили колір на червоний.
Однак, кожна національність має свій погляд на день усіх закоханих. Як святкують день закоханих у різних країнах світу?
Францію не даремно називають "країною кохання". Свято Валентина родом саме із Франції. На відміно від інших країн світу, головним подарунком є не валентинка, а лотерейний квиток. Дівчатам дарують: прекраси, біжутерію та шоколад.
У Британії чоловіки дарують валентинки не дівчинам, а своїм домашнім тваринкам. Якщо у Британії дівчині дарують валентинку - це для неї приниження. У цій країні прийнято дарувати дівчатам лише червоні троянди. А якщо дівчина отримала від свого коханого троянди, тоді вона мусить подарувати йому червоне яблуко як символ вічного кохання та краси. Цікаво, де вони беруть червоні яблука у лютому? Хіба що в супермаркетах. Також у Британії є цікава традиція - це валетинське колядування. Діти ходили від хати до хати, та співали господарям колядки про Валентина. За це малеча отримувала солодощі та кілька монеток.
Найвеселіше День Святого Валентина святкують у Японії. У цей день усі закохані виходили на головну площу міста та змагалися хто голосніше зізнається у коханні своїй другій половинці.
Досить цікавий факт існує у Канаді. Вважається, що тільки 14 лютого дівчина може зробити пропозицію своєму коханому. А якщо чоловік відмовляється від такого подарунка, на нього чекає штраф або навіть шанс потрапити у в'язницю. Тому, поки наші чоловіки намагаються підкорити серця жінок, канадці на день усіх закоханих тікають від своїх дівчат світ за очі. Оце так романтика.
Останнім часом Ямайка найгучніше прославилась у день закоханих. На одному з місцевих курортів одна закохана пара влаштувала весілля у стилі "ню". Смішки-смішками, але погодьтеся - це ж економія.
А у Вірменії у день всіх закоханих дівчата не виходять з свого будинку, доки коханий не прийде у гості. Оскільки там вважається, що дівчина мусить вийти заміж за першого чоловіка, котрий потрапить їй на очі.
Не дивно, що коли Німеччина дізналася про такі вражаючі факти про День Святого Валентина, зрадила усій романтиці. Тому, німці замість дня закоханих, святкують день психічно хворих.
Ось такі незвичайні факти на 14 лютого. Бажаю всім щирого кохання. Кохайте та будьте коханими. Також, вітаю з днем Святого Валентина усіх Валентин та Валентинів будьте щасливими!
Автор: Вікторія Мартюхіна
Коментарі
Дописати коментар