Щороку 19 грудня ми традиційно святкуємо День Святого Миколая - це улюблене свято як для дітей так і для дорослих. Але що приховує у собі Свято Миколая?
Вперше в Україні почали святкувати Миколая у 1088 році ще за часів князя Всеволода Ярославовича. Ми стільки всього вигадували та розповідали своїм дітям про це свято: що Миколай приносить подарунки, а не слухняним діткам різочку, що його ельфи збирають листи. Але ми забуваємо сказати їм найголовніше, а головне - правду. Що Миколай має батьків та перш за все навчав дітей любити та шанувати своїх найрідніших - батька та матір. Святий Миколай завжди ходить зі своїми батьками: Мати Варвара та батько Сава. Варвари святкується 17 грудня, Сави - 18 грудня, а вже 19 грудня Свято Святого Миколая Чудотворця. Миколай наголошував "Моліться не за мене, а за моїх батьків" тому ще у 1088 році почали святкувати Миколая й вітали тільки дітей-сиріт. А ще наші предки мали традицію: у день Святого Миколая син повинен просити вибачення у батька, а дочка у матері. А на сьогоднішній день залишилася лише одна-єдина традиція: у ніч з 18 на 19 грудня залишити подарунок малечі під подушкою, і на цьому на жаль свято закінчується.
Лист Миколаю
Ми повинні навчати дітей, що отримання подарунка на Миколая це не весь сенс свята. Під час написання листа Миколаю дитина повинна аналізувати свої вчинки та поведіку протягом усього року. Якщо поводінка була поганою, тоді потрібно обов'язково попросити вибачення у Миколая. Не варто навчати дитину, що Миколай подарить саме те, що написанно у листі. Потрібно пояснити малечі, що вона пише те, чого дійсно бажає, але принесе Миколай те, що вважає потрібним. Адже, дитина буде виростати і з кожним роком подарунки будуть дорожчими. Дорослим теж варто писати листа Миколаю. Можливо ми вже не віримо у нього, але ми віримо у чудо. Просіть у листі все що бажаєте але не матеріального: щастя, кохання, успіху, міцного здоров'я та миру в Україні.
Автор: Вікторія Мартюхіна
Коментарі
Дописати коментар