Сучасні книгомани вже давно захоплюються творчістю Ірен Роздобудько. Одна із її книг нарешті потрапила до мене у руки. Книга "Амулет Паскаля" Ірен Роздобудько наповнена текстом релаксивного характеру. Коли я його читала, я просто розслаблялася й поринала у цю надзвичайну творчість автора.
Роман "Амулет Паскаля" Ірен Роздобудько складається із чотирьох частин, сюжет яких - це неймовірна фантазія автора.
У першій частині "Цеглина, що лежить на краю даху" ми дізнаємось про головну героїню пані Голку. Справжне ім'я жінки у романі не зазначино. Так її назвав мсьє Паскаль заможний власник вишуканого будинку, котрий узяв пані Голку до себе на роботу домогосподаркою. Однак, в її обов'язки входить тільки розливати вино під час вечері. При цьому ж мсьє Паскаль виконував усі забаганки пані Голки, хоч і не був закоханий у неї. У перший же день мсьє Паскаль знайомить пані Голку з мешканцями будинку середних є: чорнявий красень Фед, поет-початківець Іван-Джон, в якого Голка закохується, та співачка Галина. Щовечора вони усі разом збираються за великим столом мсьє Паскаля та грають гру "на вихід". Вони почерзі із заплющеними очима дістають прозорі кульки з акваріуму, серед тих кульок знаходиться амулет Паскаля - це прозора кулька, котра всередині має чорну троянду. Той, кому до рук потрапить амулет, вимушений покинути будинок мсьє Паскаля раз і назавжди та здіснити свої мрії. Ніхто із гравців не хотів залишати цей будинок та його територію із "ядовитим свіжим повітрям". Коли хтось все таки покидав будинок мсьє Паскаль самостійно провокував майбутнє цій особистості. Пані Голка ніколи не приймала участь у цій грі, вона лише розливала вино усім гравцям.
Друга частина роману "Між захватом і сумом" Фед повідомляє, що між захватом і сумом знаходиться саме він. Події розгортаються таким чином, що Фед, Галина, Іван-Джон та пані Голка стоять біля великого вікна місцевої кав'ярні та поглядають на мертву пташину. В цей момент Фед згадує, що в дитинстві він був закоханий у голубку і його розчарував той факт, що птахи живуть менше ніж люди.
Усі події. котрі відбуваються у стінах цього будинку здаються дивнимм для пані Голки. Вона врешті-решт наважується запитати у мсьє Паскаля хто він і що вона робить у цьому будинку? А той у відповідь простягнув їй зелений блокнот не сказавши ні слова.
Саме зміст блокноту складає третю частину роману. Це щоденник однієї жінки, котра подорожує світом. Однак, в якій би країні вона не мандрувала, вона відчуває себе самотньою.
Четверта частина твору "Діти" Пані Голка переконує мсьє Паскаля у тому, що цей блокнот їй не належить.У цей момент до мсьє Паскаля приходять дитячі листи. Він часто з ними листується й допомагає їм у життєвих ситуаціях. Мсьє Паскаль поручає завдання Пані Голці відповісти на ці листи. Коли пані справилася з цим завданням Мсьє Паскаль звіряє почерк у зеленому блокноті та в листах. Виявляється цей блокнот і справді належить пані Голці. Дізнавшись про це пані Голка вимушена покинути цей будинок. Мсьє Паскаль пані Голці дарує свій амулет на щастя та дає декілька хвилин для того, щоб вона розпрощалася з Іваном-Джоном.
А далі відбувається найцікавіше, дівчина прокидається у лікарні після клінічної смерті з діагонозом "Астенічний синдром" Проходить час і вона у кав'ярні знайомиться з парубком, котрий має такий же амулет. Дівчина не може зрозуміти, звідки в неї цей кулон, а парубок пояснює це тим, що мабуть їхні батьки працювали на одній фабриці, котра виготовляє такі кульки.
Автор: Вікторія Мартюхіна
Коментарі
Дописати коментар