Перейти до основного вмісту

ЕКЗОТИКА ПО-ВІННИЦЬКІ

 

Для того щоб помилуватися екзотичним рослинами та відчути їхній неповторний аромат, необов'язково відвідувати ботанічний сад. Вінничанка Лада Капшицька зберігає таку красу просто у себе вдома. Чи безпечний догляд за хижими рослинами у домашніх умовах, детальніше про це в інтерв'ю Вікторії Мартюхіної.

Ладо, розкажіть нашим читачам чим ви займаєтесь?

Я займаюся доглядом та розмноженням екзотичних та хижих рослин. Також, я маю власну колекцію сортів Венериних мухоловок. Вже понад два роки, як я займаюся таким незвичайним хобі, і роблю це в задоволення

 

Що тебе надихнуло цим займатися?

Спочатку в мене з'явилась ідея колекціонувати різні сорти Венериних мухоловок. Надихнула мене на це книга. Це була енциклопедія про рослини та таємниці природи. Я побачила Венерину мухоловку потім я почала про неї багато чого вивчати. І я дуже довго хотіла її придбати, але  на той час в мене не було такої можливості. Оскільки, в мене не було необхідних умов для її зберігання. Однак, незважаючи на деякі туднощі,2 роки тому в мене це вийшло, я придбала свій перший сорт.

Які рослини можна віднести до хижих, розкажіть нам про їхнє функціонування в природі?

До хижих рослин може віднести сараценію. Цей вид здебільшого живе  в Канаді або в США. Ці рослини унікальні тим, що вони своїм нектаром збуджують комах, і  таким чином комаха поступово потрапляє до них в глечик. Однак, іноді сараценія також стає жертвою комах. Справа у тім, що деякі види комах виробляють спеціальний фермент, щоб рослина не могла їх спожити. Потім деякий час вони живуть в середині цієї рослини і харчуються залишками інших комах. Також сараценія не рідко стає жертвою птахів.

 

Для того, щоб доглядати за такою красою необхідні певні знання та навчки. Де ти їх здобула?

Усю інфорамцію по догляду та збереження рослини я знаходжу за допомогою статей в інтернеті, також цікавилась досвідом інших людей, хто також займається збереженням екзотичних рослин.

 

Чи завжди інтернет надає тобі достовірну інформацію?

Ні, не завжди. Наприклад: вчора я прочитала, що мухоїдка живе в домашніх умовах лише 2-3 роки. Як на мене – це нісенітниця. Оскільки, в мене вона за 2 роки тільки поділилась. Тобто, розвиток такої рослинки проходить дуже повільно.

Скільки в середньому часу  живуть екзотичні хижі рослини?

Насправді, Екзотичні хижі рослини вони відносяться до багаторічних рослин.При хорошому догляді та при ідеальних умовах вони живуть в середньому 20-30 років.

Що ви розумієте під терміном «Правильний догляд»?

Коли вирощуєш рослинку саме з насіння, то можуть виникати певні труднощі. Потрібно чітко розуміти що за рослинка і в яких умовах вона живе у дикій природі. Коли ми будемо точно знати це, ми будемо чітко Коли Коли ми дізнаємося це, ми почнемо розуміти скільки сонячного світла чи води їй необхідно.Тобто, чим більше інформації ти знаєш про рослину, тим краще вона буде себе почувати у домашніх умовах. Коли я тільки починала цим займатися, я багато експерементувала і зараз я набралася навичок по догляду за хижими рослинами вже на власному досвіді.

 

Де сьогодні можна придбати таку рослинку і чи для кожного господаря вона підійде?

Якщо говорити про господаря, то перш за все це повинна бути відповідальна людина, оскільки такі рослинки потребують ретельного догляду щодня. Їх потрібно поливати дистильованою водою. Для когось навіть знайти цю воду буде важко. Самі рослинки я замовляю через інтернет. На сьогоднішній день є безліч сайтів, де кожен може придбати для себе будь-який вид екзотичної рослини.

 

Чи мають хижі рослини небезпечний вплив на господарів або на домашніх тварин?

Окрім рослинок у мене вдома ще є шість папужок, вони з рослинами взагалі ніяк не контактують. Хижі рослини є абсолютно безпечними для людей та тварин. Вони хижі, але не отруйні.

 

Яке було перше враженння в рідних коли ти вирішилапридбати першу свою рослину?

Мої рідні мене відразу підтримали і допмагають мені розвиватися в улюбленій справі.

Як сам ти можеш розвиватися далі в цій галузі?

Я можу знаходити для себе нові сорта нові види вивчати про них більше інформації. У майбутньому я прагну створити власну оранжерею. Звісно хочеться спробувати виростити  абсолютно все, і не зациклюватися тільки на рослинах. Можливо це будуть екзотичні плодові дерева. Але я прагну, щоб розмноження хижих рослин це була моя основна галузь.

Які головні завдання ти ставиш перед собою?

Моя найголовніша мета, щоб люди зрозуміли, що рослини вони, як тварини. Вони також все відчувають, і вміють співчувати. Якщо госпадарю боляче, то їм боляче також. Було б чудово якби люди припинили ставитися до рослин як просто до прикрас чи декору. Рослина – це живий організм.


Респондент: Лада Капшицька

Інтерв'юєр: Вікторія Мартюхіна

 


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Вандалізм та як з ним боротися?

У буквальному сенсі слова, вандалізм - це зловмисне руйнування або пошкодження матеріальних та культурних  цінностей. На жаль, все частіше у нашому місці можна помітити наслідки вандалізму. Варто тільки будь-якому новому об'єкту з'явитися на вуличках міста, як вандали тут як тут. Сьогодні розберемо варіанти, котрі допоможуть нам зупинити рух вандалізму у нашому суспільстві. Для того щоб позбутися вандалізму потрібно зрозуміти чому та за яких обставин він виникає. Адже, чим більше цікавих споруд з'являється у місті тим більше у суспільстві розвивається рух вандалізму. Хто і навіщо займається вандалізмом? Як правило, злочини пов'язані з вандалізмом можуть мати абсолютно різні мотиви. Хулінанський мотив передбачає руйнування суспілного майна, як правило, це відбувається під дією алкогольного сп'яніння чи наркотичних речовин. Однак, зовсім інша складається ситуація, якщо цей злочин скоїли підлітки. Здебільшого, неповнолітні особи займаються вандалізмом з мето...

Театральна творчість – це спосіб життя: інтерв’ю із Олексієм Петренком

Сьогодні рада вам представити надзвичайно цікаву особистість Олексія Петренка   засновника та  директора незалежного, приватного театру « Хулі GUN» Доброго дня , Олексію, розкажіть , будь-ласка , детальніше нашим читачам: Як розпочалося ваше театральне життя? — Близько чотирьох років тому, я проходив повз будівлю театру ім. Садовського і просто, заради цікавості, вирішив зайти подивитися, що там відбувається. Раніше я в театрі не був взагалі. Там саме йшла вистава " Лісова пісня " і я одразу придбав на неї квиток, який здається коштував 30 грн. І коли вистава розпочалася, мене настільки захопило дійство, настільки я був зачарований тим, що відбувається на сцені, що не міг не те, що відірвати погляд, а й думати про щось інше, крім вистави. Саме   так відбулося моє знайомство з театром. А потім поїхало : вистава за виставою, вистава за виставою. І от з того моменту, я теоретично не пропускаю жодної вистави. Вони для мене завжди —захоплююче та прекрасне д...

Як стати на шлях саморозвитку

Чи часто у вас бували ситуації, коли ви розуміли, що живете не на повну? Вам важко підтримувати розмову з людьми, ви увесь час перебуваєте вдома у поганому настрої, і взагалі стосунки з будь-якими особами у вас не складаються? Тоді ця стаття саме для вас!!! Якщо у вас з'явилася ідея почати розвиватися, то це вже велика перемога. Якщо ви дійсно почнете розвиватися, тоді ви точно станете переможцем у битві із самим собою за краще життя, та за кращу версію себе. Проте, лише однієї ідеї замало, саморозвиток - це насамперед робота над собою. Чим довше ви будете працювати, тим кращих результатів ви досягнете в майбутньому. Пропоную розглянути вам етапи роздумування, котрі допоможуть вам розвиватися та досягти успіху. 1. Познайомтеся із самим собою У даному етапі сила полягає в правді. Запитайте самого себе "Хто я?", "Яка моя соціальна роль?", "Що я люблю?", "Чого я досягнув у житті?", "Чого я хочу досягти?". Відповідайте на у...