Перейти до основного вмісту

Мистецтво, як спосіб життя. Інтерв'ю Анна Новікова

 

Вінниця –це місто, що надихає саме так стверджує молода художниця Анна Новікова, котра неодразово  зображає на аркушах паперу неймовірні деталі нашого міста.

Доброго дня Аню, розкажіть нашим читачам чим ви займаєтесь?

Доброго дня, я художниця та майстриня, працюю в різних техніках і стилях. Володію більше 15 видами різних технік і не зупиняюся на вивченні нового,  крім художнього напряму, також люблю займатися рукоділлям.  Захоплює давати нове або друге життя старим речам. Досліджувати та працювати в напрямку Art Upcycling та Art Recycling.

Як давно ви займаєтесь художнім мистецтвом?

Я ще з дитинства любила, винаходити та експериментувати. Дуже часто любила проводити час з татом  або з дідусем в майстерні по дереву. Загалом любов до створення своїми руками в мене заклали дідусь та бабуся - вони навчили любити працю руками. Професійно працюю у творчому напрямку з 2009 року.

 

Чи відвідували ви певні гуртки з малювання?

Художній гурток відвідувала близько місяця, коли мені було 12 років, але мені було там нудно, оскільки те, що там нам розповідали і показували, я це знала вже із книжок. А мені хотілося особливих матеріалів або підходів, але цього не давали, тому я не затримувалася довго на художніх гуртках.

 

Чому ви вирішили стати художницею?

Я відчувала палке бажання творити своїми руками,  саме з олійними фарбами та полотном - це сталося. Першу картинку намалювала за 7 днів - замок Нойшванштайн в Баваріх, ця робота сподобалася оточуючим, тоді запросили намалювати пару робіт, я зробила - хоч малювала їх досить довго, декілька місяців - з цього і почалася моя історія як художника. Мені сподобалося творити фарбами і робити людей щасливими своєї роботою.

 

Чи дорого вам обходиться забезпечувати себе обладненням для художника?

О так, дійсно якісне обладнення для художника задоволення не із дешевих. Я щомісяця намагаюся робити закупки та оновлювати свої інструменти, це мені обходиться в декілька тисяч, це не враховуючи полотно. Якщо до цих декілька тисяч додати суму за якісне полотно, то виходять дійсно страшні суми. Тому хочу поділитися  своїм досвідом з художниками, котрі тільки розвиваються в цій сфері. Для початку вам  потрібен лише один інструмент (навіть це може бути паличка з дерева) і якась кольорова рідина чи порошок (без різниці, де його добутити - може бути звичайне вугілля з вогнища), + основа будь-якого походження (навіть кора). Тому матеріали - це вже більше хвилює художників, які багато практикують, а ті хто навчаються їм не потрібно багато матеріалів та дуже дорогих, може на перших декілька  років вистачить мінімального набору. Зараз згадала перші свої матеріали - це було дуже скромно, проте мені цього було з головою достатньо, щоб почати. Тому, я вважаю, що якщо в тебе є талант ти можеш створювати шедеври за копійки.

 

Чи малюєте ви на замовлення?

Так, звичайно. Це найулюбленіше заняття - малювати на замовлення. Обожнюю, коли з клієнтом побудований такий хороший контакт, що він повністю довіряє твоєї смаку, ідея, рішенню - тоді робота літає  та легко дуже твориться. Але бувають трапляються і складніші замовники, дуже капризні та вибагливі, але за багато років роботи я вже маю схему роботи з різними клієнтами та замовниками, в процесі знайомства розумію який тон та структура спілкування обирати саме під цього клієнта.

 

Робота художника це професія чи спосіб життя?

У мене це і те, і те одночасно. Я постійно в робочих процесах та питаннях, цілодобово. Якщо щось одне - тоді воно не грає всіма фарбами. Художник це відчуття буття, ти митець весь час і повсякчас, спиш і прокидаєшся митцем, без вихідних, без свят, 24 на 7, ти постійно митець і постійно в процесі творіння та вигадування. Якщо це хоч трішки не так - тоді це хобі та розвага, бо це як відпочинок і релакс.

 

Поділіться порадами для художників початківців

Я хочу порадити не зупинятися на досягнутому, досліджувати та бути допитливим до усього, приділяти увагу деталям, не боятися робити помилки та творити не по шаблону, відходити від правил та експериментувати, шукайте і обов’язково знайдете. Лише в самопрактиці та на власних помилках ви по справжньому вчитеся, вичтель та наставник може бути лише провідником до швидшого результату, але не очікуйте, що станеться магія, якщо візьмете пару уроків  у майстра. Найголовніший секрет - це ваша мотивація творити, наскільки вона сильна, наскільки довіряєте собі та відпускаєте свою креативність. Отже, не зволікайте і творіть!

 


 

Респондент: Анна Новікова

Інтерв'юєр: Вікторія Мартюхіна

 

 

 

 

 

                                                                                                  

 

 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Вандалізм та як з ним боротися?

У буквальному сенсі слова, вандалізм - це зловмисне руйнування або пошкодження матеріальних та культурних  цінностей. На жаль, все частіше у нашому місці можна помітити наслідки вандалізму. Варто тільки будь-якому новому об'єкту з'явитися на вуличках міста, як вандали тут як тут. Сьогодні розберемо варіанти, котрі допоможуть нам зупинити рух вандалізму у нашому суспільстві. Для того щоб позбутися вандалізму потрібно зрозуміти чому та за яких обставин він виникає. Адже, чим більше цікавих споруд з'являється у місті тим більше у суспільстві розвивається рух вандалізму. Хто і навіщо займається вандалізмом? Як правило, злочини пов'язані з вандалізмом можуть мати абсолютно різні мотиви. Хулінанський мотив передбачає руйнування суспілного майна, як правило, це відбувається під дією алкогольного сп'яніння чи наркотичних речовин. Однак, зовсім інша складається ситуація, якщо цей злочин скоїли підлітки. Здебільшого, неповнолітні особи займаються вандалізмом з мето...

Театральна творчість – це спосіб життя: інтерв’ю із Олексієм Петренком

Сьогодні рада вам представити надзвичайно цікаву особистість Олексія Петренка   засновника та  директора незалежного, приватного театру « Хулі GUN» Доброго дня , Олексію, розкажіть , будь-ласка , детальніше нашим читачам: Як розпочалося ваше театральне життя? — Близько чотирьох років тому, я проходив повз будівлю театру ім. Садовського і просто, заради цікавості, вирішив зайти подивитися, що там відбувається. Раніше я в театрі не був взагалі. Там саме йшла вистава " Лісова пісня " і я одразу придбав на неї квиток, який здається коштував 30 грн. І коли вистава розпочалася, мене настільки захопило дійство, настільки я був зачарований тим, що відбувається на сцені, що не міг не те, що відірвати погляд, а й думати про щось інше, крім вистави. Саме   так відбулося моє знайомство з театром. А потім поїхало : вистава за виставою, вистава за виставою. І от з того моменту, я теоретично не пропускаю жодної вистави. Вони для мене завжди —захоплююче та прекрасне д...

Як стати на шлях саморозвитку

Чи часто у вас бували ситуації, коли ви розуміли, що живете не на повну? Вам важко підтримувати розмову з людьми, ви увесь час перебуваєте вдома у поганому настрої, і взагалі стосунки з будь-якими особами у вас не складаються? Тоді ця стаття саме для вас!!! Якщо у вас з'явилася ідея почати розвиватися, то це вже велика перемога. Якщо ви дійсно почнете розвиватися, тоді ви точно станете переможцем у битві із самим собою за краще життя, та за кращу версію себе. Проте, лише однієї ідеї замало, саморозвиток - це насамперед робота над собою. Чим довше ви будете працювати, тим кращих результатів ви досягнете в майбутньому. Пропоную розглянути вам етапи роздумування, котрі допоможуть вам розвиватися та досягти успіху. 1. Познайомтеся із самим собою У даному етапі сила полягає в правді. Запитайте самого себе "Хто я?", "Яка моя соціальна роль?", "Що я люблю?", "Чого я досягнув у житті?", "Чого я хочу досягти?". Відповідайте на у...